7. novodobý sraz

 

Trvalo to sice dlouhou dobu (ač jsme tvrdily, že bude zápis do týdne), ale konečně je to tu.

Víte, ono ani není pořádně o čem psát. On totiž tento sraz probíhal spíše ve stylu příjemného povídání si, než urputného tvoření reálií. Však stačí říct, že jsme začátek srazu (před otevřením krčmy) strávily módní přehlídkou, kdy jsme na Jackie navlékly postupně snad osm tunik a na mě úplně dokonalé tričko s Frundorem ve všech jeho fázích života – tedy od mláděte, přes puberťáka po dospělou a vážnou verzi.

Ale popořadě…

Pro některé z nás vlastně začal sraz už v pátek 13.7.2018. A to jmenovitě pro Sarah a Eillen. Sarah totiž měla cestu do Plzně nejdelší a využila možnosti přespání, kdy mohla dorazit hned v pátek po práci. A i když se jen tak povídalo o všem a o ničem, začátek srazu to prostě byl.

V sobotu došlo na setkání nejprve s mardom, kdy se na chvíli zapomnělo na Aldormu a šlo se dokoupit zásoby koření k Antonínovi, aby bylo z čeho doma vařit.

O pár minut později dorazila Jackie a došlo k již zmiňované módní přehlídce. Z ní je fotka jediná a to mé osoby brutálně nadšené z nového trika a hrnku od Jackie. A já jen doufám, že ta fotka nebude k nalezení, protože se na ní tvářím – no ani nechtějte vědět jak.

V krčmě už se pak najelo na oblíbený systém. Nejdříve nakoupit pitivo (v Plzni musí převládat pivo), vybrat něco k jídlu a pak už jen mluvit, mluvit, mluvit.

Výsledek mluvení byl ten, že se pomohlo Sarah s její plánovaným příběhem, Jackie s novými revizemi Nepoznaného proroctví a bylo konečně určeno z jakých důvodů draci vybrali ženy, které přivedli do Aldormy, aby zde pomáhaly.

Na to, že jsme neměly vůbec žádný plán, si myslím, že jsme toho nakonec opět vyřešily dost.

Bohužel to bylo poprvé v novodobé historii srazů, kdy se nemohla zúčastnit Lomeril. Proto jako jedinou autorkou, která byla na všech srazech, zůstávám pouze já – Eillen. Což asi nikoho ani nepřekvapí, když to organizuji a vybírám tak termín, co se mi hodí, že? 🙂

A příště zase zpátky do Prahy!

 

 

 

Další články: