Samuel Antares

Jméno: Samuel Antares (125 A.K. – 162 A.K.)
Rodiče: rytíř Simeon Antares, Viola Antaresová (nevlastní matka, která ho však bere jako svého syna)
Sourozenci: Seth Antares (zemřel ve věku sedmi let)
Vyskytuje se v příbězích: Dračí srdce, Dračí právo, Země bez draků

 

Vzhled:
Výška: 185 cm
Váha: 80 kg
Vlasy: krátké černé
Oči: modré

 

Charakter:

Na pohled působí chladně. Od lidí si drží odstup. Má pouze pár přátel, kterým by však svěřil vlastní život a byl by ochoten se pro ně obětovat. Ve společnosti se snaží působit nenápadně a tak jej většina lidí ignoruje (i pro jeho nemanželský původ). Ač se může zdát, že je bezcitný, jedná se pouze o jeho obranu – masku, kterou nasazuje, kdykoliv je třeba. Ve skutečnosti je však veselý. Nejlépe je jeho charakter poznat ve společnosti jeho přítele Ryka Nimana.

 

Informace o životě:

Narodil se jako nemanželský syn rytíře Simeona Antarese a služebné Darijy. Ač jej otec uznal, Samuelův děd se s tím nesmířil a bral to jako pohanu svého rodu. Jelikož byl zadobře s králem, potají zařídil, aby Samuel nikdy nezískal dědičné právo a aby jej žádný rytíř nepřijal za svého panoše. Navíc po necelém roce po porodu vyhání Dariju ze sídla.

Samuel je vychováván Violou, která si jeho otce bere v den Samuelových druhých narozenin. Chlapce bere jako svého syna. I tak mu ale nedokáže dávat najevo plně lásku, kterou k němu cítí, protože ji neustále připomíná, že Simeon miloval dříve jinou ženu a má strach, že jednoho dne zůstane opuštěna.

Samuel se pravdu o svém původu dozvídá ve věku … let na pohřební hostině dědečka. Potají zaslechne rozhovor dvou rytířů a je zděšený. V průběhu večera utíká z domova. Na břehu Radostného jezera jej objevuje žena, která mu poskytne přístřeší. Poté, co vyslechne jeho příběh, se mu pokouší vysvětlit, proč mu otec neřekl pravdu dřív. Samuel uznává, že udělal chybu a ráno se vrací zpět domů. Nikdy se nedozví, že ta žena byla jeho pravou matkou.

Když se narodí Seth, Samuelův bratr, Viola mu věnuje plnou pozornost a neúmyslně odsunuje Samuela na druhou kolej. Ten tím trpí, ale nikomu nic neříká. Dalo by se říct, že v této době nasazuje svoji první masku, pod kterou nikdo nevidí.

Pár dní po Sethových sedmých narozeninách dochází k rodinné tragédii. Při hře na schovávanou Samuelův bratr promokne a nastydne. Bohužel na následky chřipky umírá. Samuel je zdrcený a dává si vše za vinu, protože hrát nechtěl a ze začátku svého bratra vůbec nehledal. Když jej otec nechá odvézt na Soví hrádek k hraběti Luthomaru Nimanovi, bere to Samuel jako trest za smrt bratra. Netuší, že otec jej posílá z domova, aby mu pomohl najít vnitřní klid. Samuel si však myslí, že je to na přání Violy, která ho nenávidí.

Na Lesohradu se seznamuje s rodinou Nimanů. Luthomar a jeho žena jej přijímají jako vlastního a nehledí na to, že nemá žádné postavení ani majetek. Samuel se postupně spřátelí s jejich mladším synem Rykem a později i s Camillou Tristamovou – dívkou, která se měla původně provdat za Rykova bratra Lamana. Z Ryka, Camilly a Samuela se stává nerozlučná trojice, čehož Luthomar využívá a přivádí je ke dvoru. Vzhledem ke svému původu jej šlechta pouze toleruje, a ač mu nikdy nic neřeknou přímo, dávají mu najevo jeho nemanželský původ. Díky tomu, že jej nepovažují za hrozbu, a někteří jej odmítají brát na vědomí, stává se často svědkem mnoha zajímavých situací, o kterých neprodleně zpravuje Luthomara. Velmi mu v tom napomáhá i jeho umění nevyčnívat, ať už v davu nebo malé uzavřené společnosti. Taktéž využívá své nadání poznat, když mu je lháno.

Po smrti svého otce se nedostaví na pohřeb, protože ví, že by nesnesl pohled na mrtvé tělo. Po pohřbu však nachází Violu na březích Radostného jezera, kde ji zabrání spáchat sebevraždu. Zjišťuje, že jej Viola měla vždy ráda a nikdy mu smrt Setha nevyčítala. Samuel si teprve v tu chvíli dokáže odpustit bratrovu smrt. Někdy v této době se Samuel rozhoduje, že prožije svůj život sám. Ví, že nemá šanci si najít partnerku mezi šlechtou, která se na něj dívá skrz prsty. Současně odmítá přivést do takové společnosti obyčejnou dívku, protože ví, že by v takové společnosti trpěla. Ač s tím jeho matka nesouhlasí, nechává jej, aby si žil svůj život tak, aby byl šťastný, a doufá, že jednoho dne změní názor.

Po smrti Lautuse Nimana, Aldormského krále, který je mladším bratrem Luthomara, odjíždí Samuel do Aldormy na jeho pohřeb. V Aldormě jej poté Luthomar nechává jako ochránce královny Eillen Niman Fir, jelikož předpokládá, že šlo o atentát a doufá, že Samuel odhalí vraha jeho bratra.

V Aldormě Samuel stráví rok. Z toho půl roku ve společnosti královny, která mu odhaluje tajemství svého původu a své pravé jméno – Lenka. Ač se to zdá ze začátku nemožné, stávají se z nich přátelé a Samuel ji pomáhá bojovat se samotou a strachem z budoucnosti, která by pro ni měla být předurčena proroctvím. I když si to Samuel neuvědomuje, do Lenky se zamilovává a její smrt jej hluboce poznamenává. Když je poté unesen její syn, princ Michael, Samuel zůstává v Aldormě a funguje jako vyjednavač mezi královským regentem (a otcem Michaela) Creaganem Elatem a jeho sestrou Margaritou Elatou, která se prohlašuje za jediného právoplatného dědice trůnu. S Margaritou má od začátku vyhrocené vztahy a poté, co zjišťuje, že může za Lenky smrt, se jeho antipatie mění v nenávist.

Jako zástupce Tristenolského království se účastní i demonstrace síly na Planině smrti, kdy regent doufá, že jeho sestra ustoupí a vrátí mu syna. Nikdo však netuší, že dítě vylo celou dobu v péči Frundora. Margarita je však ochotna rozpoutat válku, jen aby získala trůn. Do jejich rozepře zasahují draci. Rudá dračice Rubie, která má v sobě duši Lenky, se rozhodne využít svého práva, aby označila právoplatné dědice trůnu. Na následky vyčerpání však Rubie umírá a Samuel je tak podruhé svědkem smrti ženy, kterou slíbil chránit.

Po návratu do Tristenolu se Samuel ponořuje do práce a snaží se nemyslet na dobu, kterou strávil v Aldormě. Jedinou vzpomínku, kterou si na ono období dovoluje nosit, je medailonek s obrázkem Lenky, který nikdy nesundává.

Když se dozvídá o zasnoubení Triveta a Margarity, nechápe, jak jí mohl Trivet vše odpustit a ukončuje už tak nepravidelnou komunikaci. S Trivetem se dokáže smířit až poté, co on a Ryko málem přijdou o život v Oradomských kobkách. Ač Trivetovi věří, že se Margarita změnila, nedokáže ji odpustit a jejich vztahy jsou chladné.

Po smrti Luthomara a jmenování Ryka královským regentem, se stává Rykovou pravou rukou. Obnovuje Luthomarovu sít špionů, v jejímž čele stojí. Tristenolské království se nachází na pokraji války. Při bojích na Maurentu se obětuje, aby dal šanci králi na útěk, a při boji je vážně zraněn a umírá. Poslední dny před jeho smrtí ho Ryko donutí přiznat si své city vůči Lence. Svými posledními slovy Rykovi potvrzuje, že Lenku miloval.

Po smrti je mu dračí radou nabídnuta možnost stát se drakem. Při té příležitosti mu draci sdělují, že Lenka není mrtvá a žije si spokojeně ve vlastním světě. Samuela děsí představa, že by ji opět viděl zemřít, protože moc dobře ví, že by se nedokázal nedívat na to, jak Lenka žije. Proto nabídku odmítá. Věří, že jej Lenka také milovala a jako on si své city nepřipouštěla. Doufá, že prožije spokojený život a po smrti spolu s ním vytvoří dvojhvězdu.

Další články: