Nezapomeňte nás prosím podpořit hodnocením našich knih na:

https://www.databazeknih.cz/

Dračí srdce

Lenka – obyčejná dívka, která se dostala do neobyčejného království. Postupně zjišťuje, že zde má úkol, pro který ji vyvolili sami draci. To ona by měla být Vyvolenou, která dosadí zpátky na trůn potomky Sida Clemense. Je však opravdu tou nejlepší volbou? Dokáže splnit očekávání, která v ní všichni vkládají? A jak moc jí to změní?
Žánr: Fantasy Formát eknihy: PDF Vydáno: 2019, Skleněný můstek
Počet stran e-knihy: 313 ISBN eknihy: 978-80-7534-236-2
Databáze knih
Československá bibliografická databáze

Rod krále je mrtev. Na trůně sedí uchvatitel. Hrstka věrných nazývaných Zrádci, se ukrývá hluboko v lesích a stráží právoplatného následníka a jeho rodinu. Nebo by alespoň měli. Nejsou však žádným skutečným odbojem proti současné říši. To jediné co mají, je naděje. Arthur Elat je osmiletým chlapcem žijícím svůj obyčejný život v ukryté vesnici. Jeho život mu připadá všední a obyčejný. Nerozumí strachu ani naději dospělých. A přesto se právě on má setkat s dívkou, která má otřást jejich životy do samých základů…
Žánr: Fantasy
Formát eknihy: PDF
Formát knihy: brožovaná (paperback)
Vydáno: 2017, Skleněný můstek
Počet stran e-knihy: 275 Počet stran tištěné knihy: 283
Náklad brožované verze: 30 ks ISBN eknihy: 978-80-753-4176-1 ISBN brožované verze: 978-80-7534-181-5
Databáze knih
Československá bibliografická databáze.

Připravujeme:

Dračí právo:

Novorozený princ zmizel. Creagan, který je pouhým regentem, zjišťuje, že má nového nepřítele. Margarita se vzbouřila a požaduje trůn pro sebe. Bude nakonec Aldorma mít krále nebo královnu? A za jakou cenu?

Autorka: Eillen


Umění odpouštět

Sourozenecký spor se skončil. Aldorma je stabilní, nebo ne? Existuje naděje pro toho, kdo je zrádcem?

Autorka: Jackie Decker


Cesta zpátky

Několik let od svatby Dramonského vévody se jeho manželství zmítá v krizi. A není jediné… V sousedním království Tristenol zemřel mladičký král a jeden z předních šlechticů se snaží dosadit na trůn svou loutku. Pokud se mu to povede, obrátí svou pozornost k Aldormě. Do toho všeho Frundor do země přivádí další dívku z jiného světa, Barboru, která o Aldormě již četla, ale nikdy ji nepovažovala za skutečnou. Co všechno dokáže jedna dívka napravit? Dokáže odvrátit hrozbu války s Tristenolem? Najde v sobě sílu vrátit milovaného muže jeho ženě, když by si ho nejraději přivlastnila sama? A co se stane, když je porušena dávná smlouva a oběma královstvím hrozí sežehnutí věčným ohněm?

Autorka: Lomeril


Drahokam srdce

Princ Michael je skoro dospělý. Na jedné projížďce narazí na dívku, o které se domnívá, že hodlá skočit ze srázu. Ta se však jen kochá výhledem. Michael ji chce zachránit, avšak zjistí, že pravda je jiná, než se domníval. Stačí spolu promluvit pouze několik vět a jejich cesty se opět rozchází. On však nemůže na tajemnou dívku zapomenout. Další příběh lásky začíná.

Autorka: Mardom


Země bez draků

Tristenol není miláčkem draků a nezachraňují ho ženy z jiných světů. Jeho král nemá vedle trůnu draka, který by ho chránil a radil by mu. Nebo ano? Mladičký tristenolský král má totiž Ryka, svého regenta. A Ryko má své přátele – Samuela, Camillu, Colina, a především Irenu. Protože v zemi bez kouzel občas musí roli draků převzít obyčejní lidé a dělat co umí. I když nemají křídla.

Autorka: Lomeril


Zlato a stříbro

Otec Karol Volanové má spoustu dluhů. Prakticky dluží kam se podívá. Nyní se ovšem objevil věřitel, který chce své peníze zpět, ačkoliv je nutně nepotřebuje. Rozhněvaný princ trvá na vrácení všech finančních prostředků do šibeničního termínu. Karol Volanová ovšem ví, že tolik peněz s otcem dohromady jistě nedají. Vydává se proto na jih, aby se pokusila následníka trůnu přesvědčit k odložení lhůty. Nakolik tato cesta její život ovlivní, však sama netuší…

Autorka: Lomeril


Střípky příběhů

Volné pokračování Nepoznaného proroctví. Mladý princ Alexander přivedl do Talronu, vesničky Zrádců, nového kluka jménem Bheirg. Nepohodli se. Stalo se něco, co je rozdělilo. Arthur, exilový král, musel syna poslat do sousedního království na výchovu. Bheirg zůstává ve vesnici a Alexově rodném domě sám, pouze s jeho rodinnou. Podaří se mu najít si zde své místo? Jaká tajemství skrývá toto zdánlivě idyliké místo?

Autorka: Jackie Decker


Donnelské hlasy

V dávných dobách, kdy ještě Aldorma nebyla samostatným královstvím, ale patřila coby vévodství pod správu krále Tristenolu, se na okraji této krásné zemičky, hluboko v Donnelském (později Hraničním) lese, udál příběh.
Na hradě Donnelu vládl rod Kristondů, na usedlosti Altervalden působil baron via Alter s rodinou a vesnici Denice spravoval pod jejich pečlivým dohledem zeman Karel Surrey, statkář a hospodář. Legenda o první hraběnce Leticii, která byla šílená a utopila se v hradní žumpě, visela nad místními jako temný mrak. Nejeden houbař, který se zatoulal příliš blízko, přísahal, že slyšel hlas bez těla. V tom kraji tehdá panovala křehká rovnováha nejistoty, neznalosti a ignorace, kterou porušit, by mohlo mít katastrofální následky. Kdyby se o to snad někdo pokusil.
Nyní se ovšem ze studií vrací zemanův syn Kornel na popud dopisu, který nečekaně obdržel. Co všechno však jeho příjezd bude znamenat, vědí jen Draci…

Autorka: Jackie Decker