Generace 1

Izabela Veill Deanová (185 – ) + Derek Dean (174 – ) – svatba roku 202

 • Izabela se ve svých patnácti letech stává dvorní dámou na Tristenolském dvoře. Po nedorozumění ztrácí přízeň královny a je odsunuta na Žraločí ostrovy. Zde si o rok později bere Dereka Deana – nejstaršího syna vážené námořnické rodiny.

 

Generace 2

Derek Dean (203 – 260) + Elza Deanová (205 – 258) – svatba roku 220

 • Jak je v rodině zvykem, nejstarší syn získává jméno po otci a je vychováván jako jeho nástupce. Manželku potkává v Tezárii (ač je původem z Aldormy). Společně se usazují na Žraločích ostrovech.

Diana Dean Drakeová (210 – 255) + Marcus Drake (190 – 258) – svatba roku 230

 • Jako druhá manželka Marcuse se stává vlastně jen chůvou pro jeho děti z prvního manželství. Marcus o další děti nestojí, k Dianě nic necítí a tak spolu vlastně po sexuální stránce skoro nežijí. Diana se postupem času stává alkoholičkou a umírá ve věku třiceti pěti let na selhání jater.

Debora Deanová (212 – 218)

 • Umírá spolu se sestrou na spalničky

Tamara Deanová (213 – 218)

 • Umírá spolu se sestrou na spalničky

Nepojmenovaný syn

 • Umírá ještě jako plod v těle matky – Izabela nucena odrodit mrtvé dítě, které nedostává žádné jméno a je okamžitě pochováno (rok 215)

 

Generace 3

Derek Dean (222 – 249) + Marina Deanová (232 – 250) – svatba roku 248

 • Jakožto dědic má po otci převzít lodě a podnikání. Roku 248 si bere za ženu dívku Marinu – dívku, kterou v jejích šesti letech otec zachránil na moři. Na předchozí život si nepamatovala, nikdo se k ní nehlásil, proto vyrůstala v sirotčinci, kde ji však Derek starší se svým synem pravidelně navštěvoval. Rok po svatbě, v době kdy čeká Marina jejich první dítě, pluje Derek poprvé jakožto hlavní kapitán za obchodem do Tezárie. Při cestě zpět (na konci roku) jej překvapuje nečekaná prudká bouře, při které jeho loď ztroskotá a celá posádka umírá. Marina, poté co se tuto zprávu dozví, dostává z šoku předčasný porod. Vzhledem k tomu, že je teprve v sedmém měsíci, dítě krátce po porodu umírá a Marina v pomatení smyslů skáče ze skal do moře.

Damian Dean (225 – 270) + Romana Deanová (230 – 275) – svatba roku 250

 • Ač je přelom roku 249 a 250 pro rodinu tragický, neruší plány na svatbu Damiana a Romany a tak se v polovině sazně berou. Do roka se jim rodí dcera a o pět let později i vytoužený syn, o čtyři roky později následovaný poslední dcerou. Damian nebyl vychováván jako námořník a je spíše ekonomického zaměření. Spolu s Romanou spravují loďařskou firmu do doby, než je ji schopen převzít jejich syn.

Dominik Dean (228 – ???)

 • Rok před smrtí svého nejstaršího bratra vstupuje do kláštera. Poté je otcem žádán, aby se vrátil zpět, ale odmítá. Svůj život nachází ve víře.

 

Generace 4

Linda Deanová (251 – 293)

 • V dětství prodělá obrnu, po které jí zůstanou následky. Nikdy se kvůli tomu neprovdá, a přestože se dožívá docela vysokého věku, celý život prožívá v bolestech a stává se závislou na opiátech. Smrt je pro ni vlastně vysvobozením.

Derek Dean (256 – 295) + Silvia Deanová (258 – 293) – svatba roku 277

 • Od mala se učí námořnickému životu. Když ve věku čtrnácti let přichází o otce, přetahuje od konkurence účetního, aby mu pomohl vést firmu. V osmnácti je již schopný vést firmu sám, přesto účetního nepropouští a dál dává na jeho rady a nechává jej spravovat papírování v dobách, kdy odplouvá s lodí. Když roku 292 v Tezárii naráží na vzdálené příbuzné na útěku – Amy a Jetta Veillovi – svolí k šílenému úkolu a odplouvá s nimi hledat starý kontinent, ze kterého dle legendy připluli jejich předci. Štěstí je na jejich straně a kontinent nacházejí. Derek však touží po návratu za svojí rodinou a po roce odplouvá zpět na Novii. Nikdy však nedopluje a umírá na moři. Nedozví se tak, že jeho rodina je již po smrti.

Danae Deanová (260 – 293)

 • Ač se narodí jako slepá, prožije spokojený život a stává se sochařkou. Její umění je obdivováno nejen na Tristenolském dvoře a šlechta je zapisována na pořadník, aby získala sochu od Danae. I přes svoji slávu je však ve věku třiceti tří let zavražděna a umírá na otravu.

 

Generace 5

Derek Dean (280 – 293)

 • Zabit spolu s matkou v předvečer jeho třináctých narozenin. Tak jako smrt jeho tet, i jeho a matky není nikdy objasněna. Je však veřejným tajemstvím, že jde o odplatu za pomoc při útěku Amy a Jetta z kontinentu.

 

Rod Izabely vymírá

 

 

Další články: