Generace 1

Anika Veill Compová (195 – 257) + Bradley Comp (190 – 258) – svatba roku 205

  • Zamilovává se do chlapce z kupecké rodiny Bradleyho Compa. Nejdříve se svým rodičům bojí říct pravdu, nakonec se však s podporou bratra Trana odvažuje. Tormod s Karolínou před bohatstvím upřednostňují štěstí dcery a dávají jí své požehnání spolu s dostatečně velkým věnem, aby měli novomanželé z čeho žít.
    Když Lucas natrvalo odjíždí do Tezárie, stýská se jí a po roce přesvědčí svého muže, aby se za ním odstěhovali. Jelikož Bradley ví, že je Anika adoptovaná a Lucas je její jediný pokrevní příbuzný, souhlasí.
    V Tezárii je stíhá jedna tragédie za druhou, kdy jim umírají všechny tři děti. Anika se bojí, že to zničí vztah s Bradleym, ale naopak je to ještě více semkne. Anika se poté po zbytek života stará v bratrově lazaretu o dodávku čistého prádla a vypomáhá v kuchyni s vařením jídel pro nemocné. Když umírá, prosí, aby to nebylo v lazaretu. Bradley s Lucasem jsou s ní až do posledního výdechu.

 

Generace 2

Anita Comp Batesová (208 – 227) + Matheus Bates (206 – 227) – svatba 226

  • Po sňatku s Matheusem se stěhuje do Sewelu – města ze kterého Matheus pochází. V Sewelu se však roku 227 stává neštěstí. Jedna část města se hroutí a všichni zde umírají. Anita s Matheusem jsou dobrovolníky v záchranné skupině a snaží se odklidit prostor, aby vytvořili průchod pro případné přeživší. Jsou však uvězněni druhým sesuvem. Další záchranná skupina již není vyslána, proto Anita, Matheus a všichni ostatní umírají, když jim dojde kyslík.

Walter „Wally“ Comp (209 – 225)

  • Ve čtrnácti letech při dětských hrách přelézají zdi domů a Wallymu podjíždí noha a při pádu utrpí vážná zranění. Ač se strýc Lucas snaží ze všech sil, nedokáže Wallyho zachránit a chlapec po dvou týdnech v bezvědomí umírá.

Andrea Compová (211 – 214)

  • Umírá na nemoc, kterou chytí v době, kdy cestují do Tezárie

 

Rod Aniky vymírá

 

 

Další články: