Charitativní čtení: Pro Emičku – a jak jsme si to užily.

O chystané charitativní akci jsem vás informovala již dříve. Zmínky o autorském čtení na pomoc rodině postižené tragickou dopravní nehodou jste mohli zaznamenat také na Facebooku, webu „tn.cz“, „plzeň krimi“, nebo třeba i v Plzeňském deníku.

Co nám však nepřálo, byl časový pres, neboť jsem z důvodu vlastní nezkušenosti celou akci zřejmě uspěchala přijetím bližšího ze dvou možných termínů k zapůjčení sálu M-klubu v Macháčkově ulici, kde se čtení pořádalo.

Další věc, která se rozhodla, že nám nebude přát, bylo počasí, které se v pondělí a úterý na protest asi zbláznilo a vystřídalo všechna čtyři roční období několikrát denně. Přitom akorát v podvečer konání akce si vybralo tu největší chumelenici. V prudkém větru létaly vločky veliké jako hrachy…

Ale i přes nepřízeň počasí, nedostatek času a všechny další obtíže všedního života, které nás jednoho jak druhého stíhaly, jsme se 11. 2. 2020 v 18:00 sešli s Peggy Kýrovou a Kamilem Pešťákem ve velkém sále Skvrňanské pobočky Knihovny města Plzně, za jehož zapůjčení vděčíme panu Janu Albrechtovi, který naši akci zaštítil nejen prostorami, ale také reklamní kampaní a zvukovou aparaturou.

Připravili jsme stoly a vyskládaly na ně knihy určené k prodeji. Židle pro posluchače již stály v pozoru, seřazené jako vojenská jednotka. Zbývalo jen počkat na příchod posluchačů a čtení mohlo začít.

Nejprve nás Peggy Kýrová na vlnách svého podmanivého hlasu odvezla žigulíkem do Irska.

A poté tentokrát jiným autem pro změnu na ukrajinu. Vlídné písně Kamile Pešťáka příjemně doplnili čas trávený v komorní atmosféře, která v sále panovala.

Posléze nás pan Pešťák vzal na lyže s arabským velmožem a díky jeho druhé próze jsme se stali dokonce svědky policejního zásahu.

Peggy Kýrová nás obohatila detektivní povídkou s psími hrdiny. A já vzala posluchače na výlet do daleké fantastické říše Aldormy, abych je seznámila s malým Arthurem a Cao. Sledovali jejich honičku s vojáky i pobyt ve vězení.

Protože nás ale už tlačil čas, museli jsme příjemné posezení s literaturou zakončit, o což se postarala paní Kýrová svojí povídkou, kde nám prozradila jak nejlépe vyzrát na chřipku.

Poděkování:

Tímto bych chtěla poděkovat všem posluchačům, kteří si našli cestu v úterním podvečeru do M-klubu a přišli tak podpořit naše snažení pomoci ochrnuté holčičce ke slušnému životu a usnadnit její rodině náklady na léčbu, rehabilitace a budoucnost.

Panu Janu Albrechtovi, za zapůjčení prostor, propagaci a pomoc při realizaci večera.

Peggy KýrovéKamilu Pešťákovi, že se uvolili na akci vystoupit.

Oběma autorům, Středisku Západočeských spisovatelů, básníkovi Lukáši Krabovi, anonymní dárkyni a starší dceři Nikolce, za zapůjčení knih k prodeji.

Manželovi paní Kýrové, za nádherné fotografie.

Všem, kteří na sociálních sítích sdíleli článek, leták i událost k chystané akci.

A rodinám a přátelům, kteří nás v našem snažení podporovali do samotného konce.

Výsledek:

Akce byla i přes všechny obtíže vydařená a věřím, že si ji všichni účastníci i návštěvníci užili. Prodali se čtyři knihy a celkový výtěžek od návštěvníků a anonymní dárkyně dosáhl částky 500 Kč.

Peníze budou v nejbližších dnech předány rodině.

 

Další články: