Lenka

Jméno (Titul): Lenka/Eillen Fir/Rubie
Manžel: Lautus Niman (* 105 A.K., † 152 A.K.)
Potomci: Michael Elat (* 152 A.K.)
Vyskytuje se v příbězích: Dračí srdce, Dračí právo

 

Vzhled:
Výška: 1,67 m
Váha: 65 kg
Vlasy: rovné – nejprve rudé, poté světlé hnědo-zrzavé; délka do poloviny zad.
Oči: hnědo-zeleno- šedé

 

Charakter: Zbrklá, ale vždy si stojící za svým názorem. Následky svých činů si uvědomuje a dokáže převzít veškerou zodpovědnost. Taktéž je částečně cholerická a ve chvílích, kdy pustí tuto část na povrch, dokáže slovy ublížit. Později pak toho lituje. Postupem času dokáže tuto svoji část udržet na uzdě.

Přátelská a velmi důvěřivá. Své pocity dává najevo a dá se o ní říct, že se v ní dá číst jako v otevřené knize. Současně má silný pocit zodpovědnosti, kdy je ochotná pro věc, kterou považuje za svoji povinnost, udělat cokoliv – i kdyby kvůli tomu sama měla trpět.

 

Informace o životě: Lenka se nenarodila v Aldormě, ale na úplně jiné planetě. Do Aldormy se dostává díky Frundorovi, který ji vybral jako vyvolenou, jež by měla navrátit na trůn právoplatné dědice rodu Clemens.

Po příchodu do Talronu – vesnice Zrádů – zjišťuje svůj úkol. Ač je z něj vyděšená, neschovává se před tím, co považuje za svoji povinnost. Postupně se seznamuje jak s historií Aldormy, tak s lidmi ve vesnici. Ve vesnici nejčastěji tráví čas ve společnosti princezny Margarity, Triveta a Creagana. Do posledně jmenovaného se zamilovává. Jejich vztah je však složitý a ve chvíli, kdy dojde k odhalení pravého původu Creagana, který je starším bratrem Margarity, dojde mezi Lenkou a Creaganem k nedorozumění a Lenka vztah ukončuje.

O několik týdnů později, po královském plese, naráží Lenka při procházce lesem na Creagana. Vychází najevo, že oba dva po sobě stále touží a opět se dávají dohromady. V té době Lenka objevuje ztracený Wildaran. Pro Lenku v tu dobu nastávají náročné časy. Jelikož se snaží zaujmout krále Lautuse Nimana, cestuje mezi Wildaranem a Dramonem. Přičemž na Dramonu se vydává za vévodkyni Eillen Fir. Úkol je to pro ni tak náročný, že pro vévodkyni vymýšlí kompletně nový charakter. Její úkol se jí daří a král ji oznamuje, že se budou brát. Aby vše psychicky zvládala, upne se k myšlence oslav Vánoc s lidmi na Wildaranu. Má jít o překvapení, do kterého zapojí pouze tři lidi. V předvečer Vánoc poprvé řekne Creaganovi, že jej miluje. Druhý den se však dozvídá, že ji opustil. Od Triveta dostává knihu, ve které se dočítá, že Aldormu již navštívila vyvolená, která však neuznala
tehdejšího azylového krále za vhodného vládnout a přenechala tedy tento úkol pro někoho jiného. Trivetova myšlenka byla taková, že Lenka pochopí, že nemusí nic dělat. Ona si to však přebere tak, že nehodlá být tou, kdo odsoudí další dívku k utrpení, kterým si sama prochází.

Lenka si bere krále, který jí sděluje, že ví o jejím plánu svrhnout jej. Jedné noci Lenku za asistence vojáků znásilní. Poté ji vyhrožuje, že buď bude spolupracovat, nebo opět nechá zavolat vojáky. Lenka je zlomená a dělá cokoliv, jen aby to ponížení nemusela znovu absolvovat. Jedinou chvíli, kdy Lautus projevuje soucit, je den, kdy ji oznámí úmrtí Bheirga, kterého považuje za jejího dědečka. Nechává Lenku odjet v doprovodu vévody Ladrina Kuvelta na Wildaran.

Lenka za pomoci Trana Veilla utíká z Wildaranu zpět do Talronu. Zde přetrhává své pouto s Frundorem a odmítá se nadále vměšovat do dění v království. Naráží tu na Creagana a po určité době se dokáže srovnat s tím, čím si prošla a s Creaganem se opět dávají dohromady. V této době též dochází ke zplození Michaela Elata. Když poté do vesnice přicházejí Ladrinovi vojáci, Lenka s nimi dobrovolně odchází, jen aby ochránila Creagana, který je v danou chvíli mimo vesnici.

Zpátky v Dramonu odmítá být pouhou loutkou a vynucuje si určitá práva. Lautus ji nechává si myslet, že má nějakou moc. Lenka si začíná být sama sebou jistá a tak ji jednoho dne uklouzne, že ví, kým byla Lautusova matka. Ten ji v rozzuření začne škrtit. Lenka v sebeobraně používá dýku a bodá Lautuse do krku – strefuje se do tepny a Lautus ji umírá pod rukama. Ač v šoku, dokáže se z dané situace dostat a z vraždy krále obviní jednoho z vojáků. Všichni věří, že šlo o nepovedený atentát na královnu a král zemřel při její obraně.

Po pohřbu krále dostává od svého švagra – Luthomara Nimana – ochránce Samuela Antarese, který má zabránit případnému dalšímu útoku. V té době Lenka jmenuje regentskou radu a regentem určuje Creagana Elata. Vévoda Adamar Brangan prozrazuje její těhotenství. Creagan považuje dítě za Lautusovo a nedokáže pochopit, proč jej Lenka opustila. Ta trpí myšlenkou, že takové myšlence uvěřil. Dokáže však udržet svoji prudkou stránku na uzdě a mlčí. Dochází k definitivnímu rozchodu, kterým oba dva trpí.

Lenka v danou dobu nachází v Samuelovi nečekaného přítele a jen díky jeho pomoci se nehroutí a je schopná vše ustát. A to i ve chvíli, kdy ji rada zamítne žádost odstěhovat se do Tristenolu a vychovávat tam své dítě.

Měsíc před porodem Lenka vyjevuje Creaganovi pravdu o tom, že otcem jejího nenarozeného dítěte je on. Později v ten samý den začíná předčasně rodit. U porodu jsou Creagan, Samuel a Trivet. Lenka porodí zdravého chlapce a dává mu jméno Michael.

O několik hodin později umírá na následky vyčerpání spojeného s dlouhodobou otravou, o které ale nikdo netuší. Po své smrti dostává možnost stát se drakem. Této nabídky využívá, vybírá si rudý rod a nové jméno – Rubie.

Na dračí planetě se podrobuje výcviku. Avšak ten je nečekaně přerušen. Rubie zvědavě následuje dračici, která ji měla učit, až do dračího chrámu. Zjišťuje, že Frundor unesl Michaela a Aldormě hrozí válka mezi Creaganem a Margaritou. Dožaduje se svého práva, které obratem využívá. Spolu s dalšími draky se před bitvou objevují na Planině smrti a Rubie za pomoci dračího práva rozhoduje o právoplatném králi Aldormy. Jelikož je však ještě mládě a nemá dostatek sil, položí za to svůj vlastní život.

Další články: