Seznam doposud známých draků rozdělený podle příslušnosti k rodu.
Aktualizováno k 6.7.2017

 

 

Zlatý rod:

Gretieme – tím, že přes zákaz Dračí rady zasáhl v Aldormě a varoval Karol Volanovou, byl potrestán spoutáním své dračí moci. Zároveň mu byl udělen další trest. Jen jednou za deset let se smí z lidské podoby proměnit do dračí a opustit Aldormu. Toho využívá a v Dračím chrámu žádá, aby jeho právem bylo, že jeho potomek bude smět přivést vyvolenou dívku, která navrátí trůn Sidově krvi. Otec Briame.

Xilania – dračice, která v Aldormě nikdy nezasahovala. Je členem Dračí rady. Matka Briame.

Briame – dcera Gretiemea a Xilanie. Díky svému otci měla právo přivést do Aldormy vyvolenou. Nachází Caointiorn a přivádí jí do Aldormy. S ní od svého vylíhnutí až do dívčina tragického skonu sdílí svoji mysl. Jelikož je navždy spojena s Caointiorn, cítí, že dívka zemřela pouze v Aldormě a ve svém vlastním světě nadále žije. Proto se rozhodne opustit Aldormu a vydává se Caointiorn nalézt, aby s ní nadále mohla sdílet osud.

Maeglyn – drak, který odvedl Trelanský lid na nový kontinent, kde založili Trtistenolské království.

 

Zelený rod:

Beroane – vídán po boku Oheneho. Je zatím jediným zeleným drakem, který se zajímá o dění v Aldormě a pravidelněji ji navštěvuje. Je členem Dračí rady.

 

Fialový rod:

Ohene – původně smrtelník Oris Clemens, rytíř z Oradomu, zvaný Dračí srdce. Zvolil si život draka a i poté nadále zůstával v Aldormě. Jeho dračím právem je znalost osudu každého člena, rodu Clemens nebo toho, kdo se jeho členem stane – například sňatkem, či jiným způsobem s tímto rodem sváže svůj život, a to dokud budou žít potomci Sida Clemense. Jelikož dokáže vidět veškeré důsledky i těch nejméně podstatných činů, neustále se ocitá v situaci, kdy musí volit mezi dvěma zly.

Tavrobel– byla učitelkou Oheneho a jejím právem bylo přijmout za jakéhokoliv draka jeho trest. Toto právo využila pro Ohena a zemřela za něj.

Miraell– člen Dračí rady v době, kdy se Lenka rozhodne stát jedním z draků.

 

Stříbrný rod:

Laewitë – člen Dračí rady před Ceatou, které předává své místo. Po jejím rozhodnutí stát se hvězdou se opět stává členem rady.

Ceata – dračí podoba a jméno Karol Volanové. Jejím dračím právem byla možnost darovat život. Toto právo směla využít pouze sedmkrát. Své právo využívá pro Sebastiana Rawnea – svého potomka. Dále je známo, že svým právem zachraňuje život Creaganu Elatovi. Naposledy zasahuje při zrození Triveta Veilla. Je členem Dračí rady, kdy ji své místo předává Laewitë.

 

Modrý rod:

Mandor – své právo, tak jako dříve Gretieme využívá pro svého syna, který se má pokusit přivést další vyvolenou dívku. Je členem dračí rady. Otec Frundora.

Frundor – tak jako Briame, i on vybírá dívku z jiného světa – Lenku, která splní proroctví a pomáhá návratu rodu Clemens na trůn. Ač s Lenkou ke konci nekomunikuje, plní její poslední přání a svojí mocí pomáhá při porodu Michaela. Nemá však dostatek sil na to, aby zachránil Lenku. Plní však její přání a odmítá opustit Aldormu. Sám se pasuje do role ochránce Michaela a jeho potomků.

 

Rudý rod:

Raitë – dračice, která zbarvila vlasy zrádců do ruda, když prchali z Telmiru a stala se strážkyní Talronu. Její moc zabraňovala celá léta komukoliv vesnici nalézt. Je členem Dračí rady a učitelkou Rubie. Doufá, že by Rubie mohla převzít její místo v radě. Jelikož Rubie umírá, zůstává a vyčkává, než se objeví někdo, komu by mohla své postavení předat.

Rubie – dračí podoba a jméno Lenky. Jejím právem je možnost rozhodnout o právoplatném Aldormském králi. Aby zabránila válce, využívá tohoto práva již v době, kdy je pouhým mládětem. Netuší, že již nemá dostatek sil a tak na následky vyčerpání umírá.

 

Černý rod:

Hamewirë – člen Dračí rady, ochránce Dračího chrámu

Ceallach – Nikdy nebyl členem dračí rady. Jeho duše se stala drakem nedlouho před Ohenem. Zasahoval na Novii ještě před vznikem Aldormského království.

 

 

Bílý drak – ochránce původních obyvatel kontinentu, kterým Aldormští neřeknou jinak, než „divoši“. Tento lid žije v horách nad Borovou a Petrovým kamenem. V době, kdy Maeglyn přivedl Trelanský lid na kontinent, odmítal stát stranou a sledovat, jak nově příchozí masakrují původní obyvatele. Přidal se tedy na jejich stranu, za což ho rada odsoudila ke ztrátě magie, jména i barvy. Navždy je uvězněn v podobě draka a zmínka o něm je vymazána i z knihovny zlatého rodu.

 

Další články: