Generace 1

Tran Veill (186 – 245 ) + Diana Kuvelt Veillová (182 – 240)

 • Mladší syn Tormoda, který je rád, že nezdědí vévodský titul a tímpádem má větší míru svobody. Po svém pradědečkovi zdědil nejen jméno, ale i smysl pro humor. Je vzdělaný, má všestranný rozhled, v mládí pár let cestoval, takže se usadil až později. Sňatek Diany s Tranem je dohodnutý a má se jím urovnat konflikt, který Tran způsobil svojí prostořekostí. Mezi Tranem a Dianou nikdy nedochází k zamilování – navzájem k sobě ale cítí úctu a i když oba mají nespočet možností k nevěře, zůstávají si do smrti věrní.

 

Generace 2

Natan Veill (215 – 270) + Elleanor Harris Veillová (200 – 247) – svatba roku 230

 • I přes věkový rozdíl je toto manželství šťastné. Elleanor se jako nejstarší dcera Lenky (dvojče krále Patricka) nechce provdat a uvažuje o pobytu v klášteru, kde i nějakou dobu pobývá. Nakonec se však zamiluje do Natana, který je mladší o 15 let a otěhotní v pozdním věku, což si ovšem vyžádá hodně jejích sil a pár let po druhém porodu umírá. Natan po její smrti soustředí svou pozornost na své děti a už se nikdy znovu neožení.

Gabriela Veill (217)

 • Protože nemá vlastní děti (nejspíš po prodělaných neštovicích v mladistvém věku je neplodná), po smrti Elleanor pomáhá svému bratrovi Natanovi ve výchově jeho synů.

Timothy Veill (219)

 • Cestovatel a diplomat

Diana Veill (221 – 228)

 • Umírá na dětskou nemoc

 

Generace 3

Jerome Veill (240 – 291 ) + Miranda Veillová (245 – )

 • Jeho matka umře v jeho sedmi letech a poté ho vychovává jeho otec se svou sestrou. Otec ho vychovává přísně na rodinné farmě a on je šťastný mezi zvířaty a těžce nese občasné návštěvy u dvora. Proto se rozhodne mít větší rodinu a žít v odloučení na statku se zvířaty.

Bernard Veill (242 – )

 • Jako malému mu umírá matka a to ho citově poznamená. Je to podivín, který je jednu dobu poustevníkem.

 

Generace 4

Jett Veill (262 – ) + Amy Elata Veillová (272 – ) – svatba roku 291

 • Jett je rošťácký kluk, který miluje svobodu a má v sobě touhu po cestování. Jako nejstarší má ovšem starost o statek a tak musí své sny o cestování odložit. Zamiluje se do mladičké Amy, které se snaží pomoct uprchnout ze země, když ji její švagři chtějí zabít, aby nehrozilo, že se dostane na trůn. Ona si nejprve myslí, že ji chce pouze využít, ale postupně si ji získá a manželství je šťastné. Společně uprchnou nejdříve do kláštera Vdovin úděl, odkud s pomocí rodiny Trant uprostřed noci utíkají a odjedou přes hranice. Za tuto pomoc rodina Trant hodně zaplatí. V Tezárii ví, kdo Amy je, ale nechtějí se přiklonit na žádnou stranu. Amy a Jett se rozhodnou, že nezůstanou, ale že zkusí najít starý kontinent. Dlouho se jim nedaří najít někoho, kdo by byl ochotný jet, až potkají Dereka Deana (vzdáleného příbuzného), který spolu s nimi kontinent nachází. Do Aldormy se vrací až jejich pravnuk Brent.

Jeremy (266 – 291)

 • Odmítá utéct z farmy i za cenu toho, že může být viněn z Jettova útěku, což se mu stává osudným a je zabit nepřátelskou stranou.

Mia (270 – 340)

 • Utíká spolu s Jettem a Amy do Tezárie, kde vstoupí do kláštera a pomáhá potřebným.

David Veill (280)

 • Utíká spolu s Jettem a Amy, ale protože je malý, tak je zdržuje a proto ho nechají v bezpečí kláštera Vdovin úděl, kde je do svých patnácti let. Poté se vrací na rodinný statek, který najde vypálený a tak jej odznovu vybuduje. Zjistí, že zde umřel jeho bratr i otec a snaží se, aby na něj byli hrdí. Jeho potomci po čtyřech generacích získají vévodský titul, protože vévodská linie vymře po meči a je jim odkázán.

 

Generace 5

Adrianna Veill (291 – 299)

Trivet Veill (293 – ) – svatba roku 308

Emma Veill (294 – 365)

Lucas Veill (299)

Sára Veill (301)

 

 

 

Další články: