Vévodský rod Orb

Generace 1

Samuel Orb (* – 47 A.K. ) + Marlen Orbová (* – 39 A.K.)

 

Generace 2

Irek Orb (* – 21 A.K.) + Marika Orbová (* – 15 A.K.); + Elsa Orbová (* – 2 A.K.)

  • Se svou první ženou Marikou má Irek jediné dítě, dceru Eleanor. Přibližně rok po narození Eleanor musí Irek strávit delší dobu v Tristu. Marika je v této době znásilněná a otěhotní. Irek po příjezdu chápe, že dítě není jeho, a Mariku ve vzteku udeří, aniž by jí dal šanci cokoliv vysvětlit. Marika po ráně upadne a to způsobí potrat, následkem čehož umírá. Irekovi trvá téměř deset let, než znovu dokáže nějaké ženě důvěřovat natolik, aby si ji vzal. I proto si bere pouze patnáctiletou dívku, kterou hlídá jako oko v hlavě. Tato dívka, Elsa, mu dává syna Lucase.

Ignác Orb (* – 18 A.K.) + Lestrie Nimanová Orbová (* – 18 A.K.)

Irena Orbová (* – 14 A.K.)

Ilona Orbová (* – 10 A.K.)

 

Generace 3

Eleanor Orbová Nimanová (2 – 31 A.K.) + Valentýn I. Niman (5 – 57 A.K.)

  • Eleanor je provdána za krále Valentýna a spolu mají jednu dceru, Seline. Při dalším porodu Eleanor i s dítětem umírá.

Lucas Orb (* 14 A.K.) + Lianna Orbová (*24 A.K.)

 

Generace 4

Magnus Orb (44 – 63 A.K.)

  • Umírá na následky zranění z lovu. Údajně po sobě zanechává nemanželskou dceru, ale ani ona, ani její matka rodinu nikdy nekontaktovaly, a tak se může jednat jen o pomluvu.

Norbert Orb (45 – 136 A.K.)

  • Od malička ho fascinuje vzdělání a umění a politika ho odpuzuje. Proto už v patnácti letech vstupuje do kláštera. Odmítá odtud odejít i poté, co jeho bratr umírá a on se stává dědicem vévodství. To díky tomu přechází na nejmladšího z bratrů, Orena.

Oren Orb (50 – 138 A.K.) + Alina Orbová (49 -135 A.K.)

  • Stejně jako bratr Norbert se dožívá velmi vysokého věku. Svou ženu Alinu má skutečně rád a žijí spolu dlouhý a spokojený život. Přežívá dokonce i svého jediného syna.

Paulina Orbová Teganová (* 54 A.K.) + vévoda Sidus Tegan (* 53 A.K.)

 

Generace 5

Nina Orbová (* 71 A.K.)

Benjamin Orb (73 – 137 A.K.) + Inge Gorlanová Orbová (80 – 145 A.K.)

  • Benjamin se již v mládí zamiloval do prosté dívky Tamary a kvůli ní mnoho let odmítal byť jen představu manželství. Roku 103 A.K. potkává Inge Gorlanovou a uzavírá s ní dohodu. Inge přitahují víc ženy než muži a je ochotná Benjaminovi trpět jeho milenku, pokud on na oplátku nechá ji, aby si v soukromí dělala co chce. Od zplození dědice (z čehož se nakonec vyklubou dvojčata Leon a Lea) spolu intimně nežijí, ale udržují přátelský vztah. Pro Tamaru nechává Benjamin zařídit zámeček ukrytý v lesích a pravidelně ji tam navštěvuje. Z tohoto vztahu vzniká pět nemanželských dětí (z toho dvě narozené ještě před svatbou Benjamina a Inge). Po Benjaminově smrti se Inge stará i o Tamaru, která ale přežívá Benjamina o pouhé dva roky, a následně zajistí budoucnost i jejich dětem. Benjamin umírá dřív než jeho otec a tedy se nikdy nestává vévodou.

Dita Orbová (* 77 A.K.)

 

Generace 6

Leon Orb (105 – 155 A.K.) + Derika Orbová (113 – 135 A.K.)

  • Po smrti jeho ženy Deriky, která zemřela na stejnou horečku, která vyžádala i život jejich mladšího synka, se nikdy neoženil.

Lea Orbová Siloniová (* 105 A.K.) + Kaleb Siloni (* 103 A.K.)

  • Lea, dvojče vévody Leona, je provdána do Aldormy za vévodu Siloniho.

 

Generace 7

Filip Orb (* 132 A.K.) + Sarah Orbová (133 – 158 A.K.); + Yvette Dauthová Orbová (* 142 A.K.)

  • Poté, co nevyjde jeho sňatek s aldormskou královnou vdovou, si bere hraběcí dceru, kterou miluje. Vévodkyně Sarah bohužel umírá při porodu i s dítětem. Pár let po její smrti si bere za ženu dceru vévody Waldemara Dautha a staví se na stranu Dauthů v rebelii proti králi. Po Ogieru Dauthovi je druhým nejvyšším velitelem povstaleckých vojsk. Po porážce povstání je vyslán na vyhnanství na Žraločí ostrovy. V této době nemá žádné děti a není známo, zda ho tam následovala i jeho žena.

Friedrich Orb (134-135 A.K.)

  • Umírá ve věku sedmi měsíců na horečku, na kterou posléze umírá i jeho matka.

 

 

Další články: