Karol Volanová

Jméno (titul): Karol Volanová, vévodkyně Severská
Rodiče: otec vévoda Joachim Volan, matka vévodkyně Karmen Taniela Volanová
Sourozenci: sestra Colette
Manžel:
Potomci: dcera Karmen Volanová

 

Vzhled:
Výška: 177 cm
Váha: 62 kg
Vlasy: tmavě hnědé, později rudé
Oči: tmavě hnědé

 

Charakter:

Působí sebevědomě, ale ve skutečnosti většinu času improvizuje. Tím, že vyrostla v ústranní, dospěla jen s minimem zkušeností s reálným světem. Na lidi si tvoří názory rychle a jen ztěžka je mění. Jakmile si někdo získá její náklonnost, udělá pro něj cokoliv. Když někoho nenávidí, nenávidí ho z celého srdce.

 

Informace o životě:

Karol se narodila jako dcera Severského vévody Joachima Volana a jeho druhé manželky, kupecké dcery Karmen Taniely. Po ní její rodiče měli ještě jedno dítě, znetvořenou dceru Colette, která se nedožila roka. Poté, co Joachim Karmen obvinil, že se Colette pokusila zabít bylinkami ještě v lůně a to byla příčina Colettina postižení, se Karmen pokusila i s Karol utéct, ale Joachim se svými muži je dohnal a přivedl zpátky. Karolinými nejlepšími přáteli v dětství byli její bratranec a sestřenice, Ardol a Mona Branganovi ze statku Borová.

Když Joachim urazil prince Anguse a Angus od něj začal vymáhat okamžité splacení dluhů, vydala se Karol do Telmiru vymoct u prince odklad. Do prince se ale zamilovala a počali spolu dítě. Než to Karol stačila Angusovi říct, padl Angus v bitvě u Černé řeky. Karol poté původ svojí dcery, pojmenované Karmen po babičce, tají a vydává ji za válečného sirotka, aby ji ochránila před Loqarem Nimanem.

Po letech se na naléhání bratrance Ardola, který je jí téměř od Karmenina narození neustále po boku, se vrátila na sever. Krátce poté její otec zahynul během lovu na pratura a Karol se prohlásila paní Petrova kamene, přestože hrad podle smlouvy propadl Loqaru Nimanovi. Niman odpověděl tím, že hrad dobyl a vypálil. Při této události zahynula princezna Rebeka Treanová s rodinou. Karol šla i s přeživšími z Petrova kamene do Telmiru prosit o spravedlnost, ale zprávou o Rebečině smrti jen odstartovala převrat Loqara Nimana. Téže noci byl vyvražděn zbytek královské rodiny, přežil náhodou jen princ August. Poté, co kouzla rudé dračice změnila všem věrným vlasy na krvavě rudé, Karol je odvedla do Angusova loveckého srubu Talron. Tam založili vesnici, kterou Karol vedla až do té doby, než si Orenina kletba vyžádala její život.

 

 

Další články: