Severin Trant

Jméno (Titul):  Severin Trant, vévoda Simetský (nar. 123 A.K.)
Rodiče: Stephan Trant, vévoda Simetský (nar. 103 A.K. – 149 A.K.) ; Marianne Trantová, rozená ….. (nar. 105 A.K. – 170 A.K.)
Sourozenci: Silas Trant (mladší bratr, nar. 126 A.K.)
Manželka: Radana Trantová, rozená Boyer (nar. 125 A.K., svatba 142 A.K.)
Potomci: Sáva (nar. 144 AK), Angus (nar. 147 AK), Agátha (nar. 151 AK), Hubert (nar. 154 AK)
Vyskytuje v příbězích: Dračí srdce, Dračí právo

Vzhled:
Výška:  1,75m
Váha: 79kg
Vlasy: světle hnědé mírně vlnité, délka cca 15-20cm
Oči: Zelené

Charakter:

Od mala byl vychováván matkou, která kladla důraz na důležitost rodiny. Pro rodinu by tedy byl ochotný udělat cokoliv. Pro svoji absenci touhy po moci jediným vévodou, se kterým ostatní vévodové vycházejí bez problémů.

 

Informace o životě:

Nejstarší syn vévody Simetského. Od mala je vychováván k tomu, aby dokázal spravovat vévodství. Nemá ani možnost si vybrat vlastní manželku. Ve věku deseti let je zasnouben s Radanou Boyer, dcerou hraběte z Koptu. Osobně se poznávají přibližně rok před dohodnutým sňatkem. Ač se zpočátku neznají a ani jeden není nadšen z domluveného sňatku, postupně k sobě nacházejí cestu. Počáteční nesmělé přátelství postupně přerůstá v lásku a úctu.

Po nečekaném infarktu svého otce se stává v šestadvaceti vévodou ze Simetu a je povinen se účastnit zasedání královské rady. Jelikož si je vědom svého nízkého věku a současně toho, že zasedání je pouze na oko a král se nehodlá dělit o svoji moc, snaží se nevyčnívat a nevyvolávat spory.

Po příchodu Lenky, kterou však po celou dobu zná jako vévodkyni Eillen Fir z Wildaranu, je jediným vévodou, který ji prokazuje úctu. Po úmrtí krále je též tím, kdo, v té době již královnu, ochraňuje. Ačkoliv s tím Karel Siloni nesouhlasí, povolává na Dramon Triveta Veilla, aby se postaral o královnino zdraví (považuje jej za bratrance královny).

Severin je prvním, kdo bez váhání přijímá královnin návrh jmenovat Creagana Elata královským regentem. Po smrti královny a následném únosu korunního prince váhá, zda jeho víra v královnin výběr regenta byla oprávněná. Souhlasí tedy s návrhem vévodů, aby po zažehnání krize sesadili regenta a nadále vládli společně do doby, než bude moci princ převzít vládu. V té době je jemu a ostatním vévodům odhalena pravda o původu Creagana Elata, Triveta Veilla a královny Eillen Fir Niman.

Po korunovaci na planině smrti, kdy draci určili za krále Creagana Elata je tím, kdo vyslovuje radu, aby král nezačal vládnutí tím, že vydá rozsudek k popravě Adamara Brangana – ač je v době krize zradil. Díky této radě nakonec Adamar Brangan přežívá, avšak jsou mu odebrána veškerá práva a smí svůj život dožít v poklidu v dračím klášteře pod podmínkou, že již nikdy nebude kontaktovat nikoho ze své rodiny.

Za svoji věrnost je jeho rodina odměněna. Jeho bratr je jmenován vyslancem na Tristenolském dvoře. Zde je poté jako jeden z úkolů i chránit prince Michaela Elata v době, kdy je v Tristenolu při oficiálních pozváních krále Simeona. Severin je též zapojen do tajné úmluvy, kdy po návratu z Tristenolského království oficiálně ubytovává prince Michaela a stará se o jeho výuku. Princ je však potají po dobu jednoho měsíce v bývalé vesnici Zrádců – v Talronu – kde má možnost žít jako obyčejný chlapec.

V době příběhu Drahokam srdce je již Severin Trant blízkým přítelem Triveta Veilla a jeho ženy Margarity (rozená Elata) a důvěrníkem krále Creagana a královny Leony. Je tedy zasvěcen do tajemství týkající se původu Martiny a Lucie. Ač má své výhrady proti vztahu Michaela a Lucie, mlčí, protože si sám stále pamatuje, jaký to je pocit být zasnouben s někým, koho nezná. Předpokládá, že jde o první lásku a prince to brzy přejde.

Další články:

  • Siloni KarelSiloni Karel Na první pohled se může zdát, že je člověkem bez zásad, který se lísá k silnějším a sám nemá žádný názor. Důvodem tohoto chování je strach z toho, že by mohl dopadnout jako jeho […] Posted in Novinky, Informace o postavách
  • Kuvelt LadrinKuvelt Ladrin Muž, který na veřejnosti vystupuje jako suverénní. Pohrdá ženami a neuznává je jako sobě rovné. To je způsobeno tím, že v dětství byl povinen poslouchat matku a každé nevhodné chování bylo […] Posted in Novinky, Informace o postavách
  • Elat Creagan AndreasElat Creagan Andreas Creagan Andreas Elat - potomek právoplatného krále Aldormy; muž, který nestál o trůn a chtěl jen spokojeně žít s ženou, kterou miloval; Aldormský král. Posted in Informace o postavách
  • Veillová IsobelVeillová Isobel Isobel Veillová - matka Triveta Veilla - budoucího vévody Dramonského Posted in Novinky, Informace o postavách