Creagan Elat

Jméno: Creagan Andreas Elat

Rodiče: Alexander Elat, Daniela Elata; je však vychováván jako syn Niame Laux
Sourozenci: Margarita Elata
Potomci: Michael Elat (syn Lenky), Abigail Elata (dcera Leony)
Manželka: Leona roz. Derwová
Vyskytuje se v příbězích: Dračí srdce, Dračí právo, Umění odpouštět, a dalších…

Vzhled:
Výška:
185 cm
Váha: 95kg
Vlasy: tmavě hnědé v délce po ramena, lehce zvlněné
Oči: hnědé

 

Charakter:
Charakterově je spíše po matce – klidný, milý a přátelský. I tak však v sobě má cholerickou povahu po otci. Tu však dokáže ovládat a ve většině případů dává vztek najevo jen ve chvílích, kdy je sám. Jediným, kdo jej kdy viděl zuřit, byl jeho nejlepší kamarád Trivet Veill.

 

Informace o životě:

Narodil se jako mrtvý, což potvrdil i léčitel Tim Veill. Bylo mu však umožněno žít a to zásahem stříbrné dračice Ceaty, což ale ve vesnici nikdo dlouho neví. K životu se probouzí až po několika hodinách v náručí Bheirga, který jej měl pohřbít na neznámém místě. Tento pokyn dostal od Alexandera, který doufal, že tím zmírní svoji a Danielinu bolest.

V tu samou chvíli naráží Bheirg na Niame Laux. Ženu, která přišla o celou svoji rodinu a která chtěla spáchat sebevraždu. Dětský pláč ji ale nedovolí nečinně přihlížet a na Bheirgovo žádost se o chlapce stará. Dává mu jméno Creagan po svém otci.

První půl rok Creagan žije s Niame v jeskyni u vodopádu, kde je Bheirg, a později i Alexander, pravidelně navštěvují. Alexander si vynutí přísahu obou, že o pravém původu dítěte budou mlčet. Požaduje pouze jediné, aby Creagan dostal i dračí jméno Andreas, které měli s Danielou pro svého syna původně vymyšleno.

Po půl roce přichází Niame s Creaganem do Talronu a stává se jednou ze Zrádců. Creagan tak vyrůstá ve vesnici mezi svým lidem, aniž by tušil, kým doopravdy je. Pravdu o svém původu se dozvídá až ve svých patnácti letech z úst krále Alexandera. V šoku jde za Niame, kterou stále považuje za svoji matku a poprvé u něj vychází najevo jeho povaha po otci. Pohádá se s matkou a vyčítá jí, že mu nic neřekla. Nevadí mu, že před ním skrývala pravdu, ale že to nebyla ona, kdo mu řekl kým doopravdy je. Poté utíká z vesnice a několik týdnů žije v lesích.

Když se poté vrací, omlouvá se za své chování a snaží se žít tak, aby nedělal ostudu jak Niame, tak Alexanderovi. Jelikož neměl, po kom by převzal živnost, je to právě Alexander, kdo mu domlouvá výuku u truhláře. Creagan, ač o takovou práci v začátku nestojí, se jí věnuje naplno a zjišťuje, že na práci s dřevem má talent. V té době se více zajímá o svoji mladší sestru Margaritu a snaží se pro ni být přítelem, po kterém touží. Současně se seznamuje s Trivetem Veillem – malým klukem, ze kterého se stává postupem let jeho nejlepší kamarád a rádce.

Po smrti svého otce a následné smrti babičky se stává pro Margaritu oporou. Neuvědomuje si, že svým chováním v ní vzbuzuje jiné, než přátelské city, protože ona stále netuší, že je jejím bratrem. Tím, že nemá žádnou přítelkyni, nevědomky dává Margaritě naději, by si ji jednoho dne mohl vzít.

Do doby, než se v Aldormě objeví Lenka, žije spokojený život a postupně si získává úctu celé vesnice, která si potají myslí, že si vezme princeznu a stane se jejich králem. Příchodem Lenky se však vše mění. Lenka je vyvolenou, na kterou celou dobu čekali a žena, do které se Creagan zamiluje. Jejich vztah je však komplikovaný. Hned v začátku se kvůli nedorozumění rozcházejí. O pár týdnů později se však opět dávají dohromady, protože bez sebe nedokáží být.

Creagan si jako první začíná uvědomovat Lenky úkol. Dochází mu, že se mu Lenka svým pokusem o naplnění proroctví vzdaluje. První náznaky změny pozoruje už v době, kdy se objeven Wildaran – královský palác rodu Clemens. I tak se od Lenky nedokáže odloučit. Až ve chvíli, kdy mu řekne, že jej miluje, se rozhodne odejít. Ví, že ji tím ublíží, ale nedokáže se už dívat na to, jak se Lenka dobrovolně ničí a jak ji ztrácí. Z Wildaranu odchází zpět do Talronu, kde žije sám. Ve skrytu duše však celou dobu doufá, že Lenka zapomene na proroctví a přijde za ním. Místo toho se ve vesnici objevuje Trivet, který mu oznamuje, že si Lenka bude brát Lautuse Nimana, Aldormského krále, i když ji dal možnost vše hodit za hlavu. Creagan mlčky svého přítele vyslechne a snaží se nedat najevo bolest z vědomí, že Lenku navždy ztratil. Trivet s ním zůstává několik dní, ale musí se vrátit, aby se na Dramonu účastnil královské svatby. Creagan tak zůstává sám. Vesnici opouští pouze jednou a to v den pohřbu Bheirga na Wildaranu. Po obřadu se však vrací zpět.

Když se o dva dny později v Talronu znenadání objevuje Lenka, vůbec ji nepoznává. Je cynická a uhýbá před jakýmkoliv dotykem. V noci ale křičí ze spaní a pláče, ale Creagan ji nemůže nijak pomoc ani utěšit, protože se zavírá na závoru. Později s Trivetovou pomocí zjišťuje, čím si Lenka prošla a vyčítá si, že je to všechno jeho chyba. Lenka se postupně vzpamatovává a rozhodne se prožít zbytek života s Creaganem v Talronu. Proroctví se zříká a nechává Aldormské království v rukou Lautuse Niama, o kterém se dozvěděla, že je též potomkem rodu Clemens.

Jednoho dne Creagan zjišťuje, že je Lenka pryč. Od Triveta se dozvídá, že se vrátila k Lautusovi na Dramon. Zlomený nechápe, proč to udělala po všem, co jí Lautus provedl. Když jej poté Lenka povolává do Dramonu, kde jej nechává jmenovat královským regentem, žádá ji o vysvětlení. Zvláště nechápe, jak mohla s Lautusem dobrovolně počít dítě. Lenka mu není schopná nic říct pravdu, že dítě není Lautosovo, ale jeho. Jejich vztah tím dostává poslední ránu a jejich rozchod proběhne jen ve formě klidného rozhovoru.

Ač Creagan nikdy nestál o to se stát králem, bere svoji novou funkci zodpovědně. Společně s královskou radou vede chod království. Je však neustále pod dohledem Adamara Brangana, vévody Severského.

Pravdu o tom, že otcem Lenčina dítěte, je on sám, se dozvídá v den, kdy Lenka předčasně porodí a na následky vyčerpání a otravy umírá. Den po pohřbu Lenky však o syna přichází. Myslí si, že jej unesla Margarita, ale až později vychází najevo, že to byl Frundor, kdo Michaela ukryl do bezpečí.

Creagan Elat je na Planině smrti korunován Rubie, rudou dračicí s duší Lenky. Rubie svým právem určuje právoplatné dědice trůnu. Bohužel však za to zaplatí nejvyšší cenu a umírá.

Creagan, nyní již Aldormský král, se v začátku své vlády musí vypořádat s nájezdy barbarů a kletbou, kterou na Planině smrti pronesla Margarita předtím, než utekla. Dva roky trvá, než se vše urovná. Creagan Margaritě odpouští a dává ji požehnání ke sňatku s jeho kamarádem Trivetem. V té době nachází mezi vévody rádce, ze kterého se postupně stává další věrný přítel. Tímto mužem je Severin Trant.

O několik let později, poté, co byl Barborou – dívkou z Lenčina světa – uhašen věčný plamen, který mohl spálit Aldormu a Tristenol na prach, souhlasí se sňatkem s Leonou Derwovou, dcerou Tristenolského vévody, jejichž rod má královské předky. Druhou variantou by byly zásnuby jeho syna, což však odmítá, protože ví, že by si to Lenka nepřála. Je raději ochoten obětovat se pro dobro všech. Tímto sňatkem zajišťuje trvalý mír s Tristenolem. Ač jsou začátky manželství složité a to nejen vzhledem k jejich věkovému rozdílu, Creagan se postupně do Leony zamiluje a konečně je schopen zapomenout na Lenku.

Vzpomínku oživí až Martina, dívka z Lenčina světa, která se objeví v Aldormě osmnáct let po Lence. Martina mu pomáhá se vztahem k Michaelovi, který má charakter po Lence – je tvrdohlavý a nesnáší, když mu někdo přikazuje. V té době se konečně na něj a Leonu usměje štěstí a narodí se jim dcera Abigail. Creagan předává trůn svému synovi a Abigail se snaží dát dětství, které nemohl dát Michaelovi.

Po smrti Leony, která měla po několika potratech slabší zdraví, schází a necelý rok po ní umírá.

Další články:

  • Siloni KarelSiloni Karel Na první pohled se může zdát, že je člověkem bez zásad, který se lísá k silnějším a sám nemá žádný názor. Důvodem tohoto chování je strach z toho, že by mohl dopadnout jako jeho […] Posted in Novinky, Informace o postavách
  • Kuvelt LadrinKuvelt Ladrin Muž, který na veřejnosti vystupuje jako suverénní. Pohrdá ženami a neuznává je jako sobě rovné. To je způsobeno tím, že v dětství byl povinen poslouchat matku a každé nevhodné chování bylo […] Posted in Novinky, Informace o postavách
  • Trant SeverinTrant Severin Severin Trant - vévoda Simentský; muž který nikdy netoužil po moci; důvěrný rádce krále Creagana Elata. Posted in Informace o postavách
  • Veillová IsobelVeillová Isobel Isobel Veillová - matka Triveta Veilla - budoucího vévody Dramonského Posted in Novinky, Informace o postavách