Lucie Dougsová

Jméno (titul): Lucie Dougs Rawneová (54)
Rodiče: Falcon Dougs a Glórie Brokeová Dougsová
Sourozenci: Frederik Dougs
Manžel(ka): Sebastian Rawne (52)
Potomci: Klea Rawneová – nemanželská dcera Sebastiana a Caointiorn – před všemi vydávána za Luciinu, která ji jako vlastní miluje.

 

Vzhled:
Výška: 165 cm
Váha: 70 kg
Vlasy: rudé, rovné, dlouhé pod lopatky.
Oči: hnědomodré

 

Charakter: Plachá dívka s nízkým sebevědomím. Vzhledem k tomu že její otec často mlátil matku i bratra, který se nechával bít i místo ní, naučila se velmi brzy ono známé „mlčeti zlato“. Neříkat svůj názor a pro jistotu žádný raději nemít. Nesnáší hádky. Hádky mezi blízkými lidmi jí bolí a když někdo zvýší hlas, má tendence se krýt, schoulit někde v rohu a plakat. Trvá roky, než se dokáže alespoň částečně vymanit z komplexů, které jí dětství způsobilo. Touží po přátelství a lásce, a je ochotná pro pocit, že je milována, obětovat vše své.

 

Informace o životě:

Vyrůstá v nefunkční rodině, kde je otec alkoholik, který nejde pro ránu daleko. I díky tomu ji dokáže cokoliv vystrašit a její psychické zdraví je po celý život nalomené.

Pravé přátelé získává až ve chvíli, kdy ji Caointiorn a Anatola přijímají mezi sebe. I tak má ale pocit, že ve skupině přátel, ve které je i její bratr, je spíše tolerována. Zamilovává do Sebastiana, který pro ni měl vždy jen vlídné slovo. Když jej poté nachytá s Caointiorn, láme jí to srdce. Částečně to vyčítá i sobě, protože mu nikdy nic neřekla, a jejich vztah si jen představovala.

Ve chvíli, kdy je králem Augustem se Sebastianem zaslíbena, se jí sice plní sen, ale je si moc dobře vědoma toho, že ji Sebastian nemiluje. Když poté přichází Caointiorn s informací, že je těhotná a návrhem prohodit si těla, je Lucie v šoku, ale poprvé v životě zároveň dostává odvahu a přijetí tohoto návrhu je jen jejím vlastním rozhodnutím, do kterého ji nikdo nenutí. Jednoduše to udělat chce, protože je to pro ni způsob, jak se vykoupit z toho, že jí přebrala muže.

Po smrti Caointiorn se Lucie snaží svému muži pomáhat, aby překonal žal. A Sebastian  se postupem let do své ženy zamilovává. Lucie po léta bere odvar zabraňující početí. Ve chvíli, kdy jí dochází, že ji Sebastian opravdu miluje, přestává odvar brát a doufá, že se jim narodí jejich vlastní dítě, což bohužel nikdy nezdaří.

Další pohroma, která je potká, je zmizení dcery Kley ve chvíli, kdy se dozví pravdu o svém původu. Lucie a Sebastian jsou zničení a jen díky opoře, kterou mají jeden v druhém, dokáží tyto těžké časy překonat.

 

 

Další články:

  • Rawne SebastianRawne Sebastian Další z hlavních postav Nepoznaného proroctví. Syn truhláře, ale zároveň i jeden z možných následníků Aldormského trůnu. Přítel, milenec, manžel, otec... V životě udělal několik chyb, ale […] Posted in Novinky, Rodokmeny
  • Halimová AnatolaHalimová Anatola Exilová královna a manželka Arthura Elata. Přítelkyně první vyvolené, kterou draci přivedli do Aldormy. Měla těžký život i osud. Ale byla dobrou ženou. Posted in Novinky, Informace o postavách
  • BheirgBheirg Bheirg - nejlepší přítel exilového krále Alexandera Elata, vrchní správce Talronského archivu Posted in Novinky, Informace o postavách
  • Dougs FrederikDougs Frederik Konečně se mi podařilo sepsat informace o další postavě z mé knihy. Tentokrát se jedná o kontroverzní charakter Frederika Dougse. Chlapce, který zradil Zrádce. Jak to bylo doopravdy s jeho […] Posted in Novinky, Informace o postavách