Sebastian Rawne

Jméno (titul): Sebastian Rawne
Narozen: 88. den žněnu (odpovídá 18. prosinci) – tedy den před Dnem lovu roku 52 K.A.
Rodiče: Karmen Volanová Rawneová, Eric Rawne ml.
Sourozenci: žádní
Manžel(ka): Lucie Dougsová Rawneová
Potomci: Klea Rawneová – nemanželská dcera, jejíž matkou je Caointiorn,  vydávána však za dceru Lucie

 

Vzhled:
Výška:
 185 cm
Váha: 70 kg
Vlasy: Rudé sestřihané obvykle na délku cca 10 cm.
Oči: šedé.

 

Charakter: Sebastian byl vždycky psychicky vyspělejší než jeho vrstevníci. Byl chytrý, uvědomělý a zodpovědný. Pohlížel na věci v širším spektru souvislostí. Ačkoliv byl vždy čestný a spravedlivý, přesto tak jako jiní i on se v životě dopustil mnoha chyb.

 

Informace o životě: Sebastian měl dlouhá léta za to, že jeho otec je obyčejný truhlář a matka pouhá přítelkyně krále Augusta. Ve chvíli kdy zjistil, že je ho matka je nemanželskou dcerou prince Anguse a on by tedy měl právo na titul prince, touží po tom být opět jen obyčejným chlapcem.

Od malička byl jiný než jeho vrstevníci. Věci, které jemu připadaly přirozené a automatické, se ostatní museli složitě učit pomocí pokusů a omylů. Díky přátelství rodičů s králem Augustem a královnou Lavetou měl vždy blízko k princezně Anatole, a než jako kamarádku ji spíše bral za mladší sestru. Společně hráli hry spíše logického zaměření. Dále je spojovala touha mít více přátel a hlavně představa obyčejného života.

Sebastian, ač od dětství působil velmi vyspěle, míval chvíle, kdy chtěl řádit jako každý kluk. A tak si našel své přátele – Frederika a Arthura. Ačkoliv byli ti dva odlišní, vytvořilo se mezi nimi pevné pouto. Stačilo, aby Sebastian okomentoval něco, co provedl Fred a ten se hned rozohnil. Arthurovi to však připadalo směšné a brzy je dokázal svým záchvatem smíchu nakazit. Ačkoliv Sebastian nebyl nikdy tím, kdo by přicházel s nápady na různé hry, dokázal své přátele krotit, když by hrozilo, že jejich hraní by už nemuselo být považováno za dětinské a hrozil by jim za to trest od rodičů. Když však nic nehrozilo, dokázal svoji zodpovědnost hodit za hlavu a společně s kluky řádit.

Sebastian si byl vědom toho, že mu Anatola přátelství s Frederikem a Arthurem závidí, ale netušil, jak by ji mohl do party přivézt. Důvodem byl hlavně Frederikův postoj, kdy žádnou holku ve své partě nechtěl mít. Vzhledem k tomu, že se Arthur stavěl na Frederikovu stranu a Sebastian nebyl schopný vymyslet žádný argument, kterým by jejich rozhodnutí změnil, musel se vzdát představy, že si s nimi Anatola bude moci hrát.

To se však změnilo příchodem Caointiorn – neznámé dívky, do které se Sebastian  ve svých devíti letech zamiloval na první pohled. Caointiorn se nikoho neptala na svolení a do party se přidala i přes Frederikův odmítavý postoj. Zároveň do party postupně přivedla jak Lucii, mladší sestru Frederika, tak Anatolu. Anatola se s Caointiorn staly nejlepšími přítelkyněmi, proto Sebastian nedokázal pochopit, proč si král August nepřeje, aby se spolu dívky bavily. Pokusil se svého strýce přemluvit. O pomoc požádal i svoji matku, ale vše bylo marné.

Celá situace vyvrcholila tím, že Anatola utekla, Caointiorn se nechala zavřít a Arthur, Sebastian a Lucie odešli k jezeru za Anatolou, kde se k nim posléze připojil i Frederik a nakonec i sama Caointiorn.

Sebastian, který stále miloval Caointiorn, byl přesvědčený, že Arthur a Caointiorn jsou pár. Když se ale dozvěděl, že jsou pouze přátelé, konečně našel odvahu a vyslovil se. Caointiorn jeho city opětovala, a Sebastianovi tak začalo nejšťastnější období života. Mělo však jen krátkého trvání. Vyšlo najevo, že Lucie, ke které se vždy choval přátelsky a kdykoliv potřebovala, byl tu pro ni, aby ji vyslechl, byla celou dobu do Sebastiana zamilovaná a zjištění, že on miluje Caointiorn ji zlomilo srdce.

Sebastian netušil, jak by se měl chovat. Nechtěl svým vztahem s Caointiorn ubližovat Lucii, ale zároveň se odmítal vzdát své lásky. Celkově vztahy těch tří ochladli. Nakonec však Caointiorn se Sebastianem nedokázali dál bojovat proti svým citům a dále se scházeli. Sebastian, aby potlačil své výčitky svědomí, se snažil znovu najít cestu k Lucii a být jí dobrým kamarádem. Aniž by mu to docházelo, jen tím způsoboval to, že Lucie se od Sebastiana nedokázala plně odpoutat.

Když se Sebastian rozhohodl, že požádá Caointiorn o ruku, svěřil se nejprve svým přátelům. Frederik, který Caointiorn nenáviděl – nejen za to, co provedla jeho sestře – se rozhodl zakročit a podařilo se mu zařídit zásnuby Sebastiana s Lucií. Sebastian byl v šoku a ačkoliv si Lucii brát nechtěl, nedokázal nic říct. A tak výlet k jezeru, který měl být původně zásnubním, byl pro Sebastiana tím nejtěžším. Toužil po Caointiorn. Chtěl ji požádat o ruku. Ale současně se nedokázal vzepřít králi. A tak se rozhodl, že Caointiorn řekne o svém zasnoubení s Lucií, ale až se vrátí zpět do Talronu. Nechtěl, aby měla Caointiorn spojené jejich místo s něčím tak smutným. Doufal, že doma ji dokáže vysvětlit všechny své důvody a že to Caointiorn pochopí.

Když se však vrátili do vesnice, čekalo je další překvapení. Král August připravil zaslibovací obřad na den jejich návratu. Sebastian měl pronést slib Lucii a ranit tak dívku, kterou miloval. Když se navíc druhý den dozvěděl, že Caointiorn je v očekávání, připadal si skoro až zničený. A tak jako on rozhodl o konci jejich vztahu tím, že se zaslíbil Lucii, rozhodla Caointiorn o osudu jejich nenarozeného dítěte. Sebastian byl tak postaven před hotovou věc – dítě mělo být vydáváno za jeho a Lucie, která poprvé v životě učinila své vlastní rozhodnutí, do kterého ji nikdo nemohl mluvit.

Když poté došlo k bitvě s uzurpátorovými vojáky, Sebastian zachránil život Caointiorn tím, že skočil do rány, která byla určena pro ni. Na následky zranění sice zemřel, avšak byl navrácen k životu stříbrnou dračicí Ceatou, která tak využila své dračí právo.

Po bitvě se staral jak o Caointiorn, tak o Lucii a pokoušel se jim pomoc přežít těhotenství a vlastně i následné roky, které zvláště pro Caointiorn, která nemohla vychovávat své dítě, byly tím nejtěžším obdobím v jejím životě.

Do poslední chvíle netušil Sebastian nic o Caointiornině plánu, jak umožnit Arthurovi šťastné manželství. A když pochopil, bylo už pozdě cokoliv změnit.

Další roky trvalo, než si Sebastian s Lucií k sobě dokázali najít cestu. Stáli ale jeden při druhém a jejich vzájemné přátelství postupně přerostlo v lásku. Společně vychovávali Kleu a oba ji milovali. Sebastian neutušil, že Lucie si zničila zdraví a dlouhodobě pila odvary, aby zabránila početí. Ani že to měl být trest, který si uložila za to, že ukradla své přítelkyni rodinu. Když se nakonec odhodlala lektvar vysadit, ukázalo se, že vlastní dítě už mít nemůže. Pro oba dva to byla další rána, ale i tu společně překonali. Naneštěstí je čekala další, mnohem bolestivější rána.

Jednoho dne jejich dcera Klea zmizela. I když se ji snažili hledat všude, bylo jejich úsilý marné. Byla to pro ně další hrozná rána, kterou ještě rozjitřil Bheirg, když se po letech začal o zmizení zajímat. Sebastian se kvůli tomu dokonce rozhádal i se svým přítelem Arthurem a jediné, co je dokázalo dát opět dohromady, byla blížící se smrt Arthura.

Až do konce pak stál Sebastian po boku Anatoly, která krom smrti prožila i smrt své snachy a následně syna, a Lucie, jediných dvou přítelkyň z dětství, které mu zůstaly.

Z nerozlučné šestice tak zůstali na všechno pouze tři.

Další články:

  • Dougsová LucieDougsová Lucie Uťápnutá a málokdy doceněná, šestá členka Arthurovy party. Byla doopravdy důležitá jen v několika chvílích, přesto nepostradatelná v jejich životech. Posted in Novinky, Informace o postavách
  • Halimová AnatolaHalimová Anatola Exilová královna a manželka Arthura Elata. Přítelkyně první vyvolené, kterou draci přivedli do Aldormy. Měla těžký život i osud. Ale byla dobrou ženou. Posted in Novinky, Informace o postavách
  • BheirgBheirg Bheirg - nejlepší přítel exilového krále Alexandera Elata, vrchní správce Talronského archivu Posted in Novinky, Informace o postavách
  • Dougs FrederikDougs Frederik Konečně se mi podařilo sepsat informace o další postavě z mé knihy. Tentokrát se jedná o kontroverzní charakter Frederika Dougse. Chlapce, který zradil Zrádce. Jak to bylo doopravdy s jeho […] Posted in Novinky, Informace o postavách